Procházka jako cesta ke štíhlé postavě: Kolik kroků denně musíte ujít, abyste začaly spalovat tuk?

on

|

views

and

comments

Odborníci se shodují v tom, že kvalitní procházka má na hubnutí stejný vliv jako cvičení ve fitku. Kolik však denně musíte projít, aby se to projevilo?

Pokud se i vy snažíte zhubnout no příliš se vám nedaří, možná pro vás máme řešení. Zejména pro ty, které pocení ve fitku velmi nemusí, určitě. Věděli jste, že i aktivní procházkou v tempu, dokážete spálit velké množství kalorií a zbavit se tuku, stejně rychle jako když se věnujete silovému tréninku? Samozřejmě vše se projeví na jiných partiích těla, ale pokud je vaším cílem úbytek na váze, zbavení se tukových polštářků, rychlá procházka je pro vás ideální volbou.

Formujete vnitřní stranu stehen, hýždě, břicho, ale i ruce
Obecně je chůze náš nejpřirozenější pohyb a její benefity pro zdraví jsou nepopiratelné. Budujete si imunitu, vyvětráte si hlavu, přijdete na jiné myšlenky a kromě toho formujete svou postavu v podstatě nenucený způsobem.

Když chcete hubnout, důležité je nejen množství, ale také kvalita kroků. Ideální je začít tempem, při kterém se vám přirozeně zvýší tep. Tehdy se totiž začínají spalovat kalorie. Vhodné je nastavit si denní minimum kroků na 7000. Co se týče tepu, ten by se měl pohybovat rozmezí 100-120 úderů za minutu.

Vše je třeba samozřejmě přizpůsobit svému věku a zdravotnímu stavu. Netřeba si na úvod dát vysoký cíl, který po třech dnech vzdáte. Raději pomalými kroky zvyšujte délku, či intenzitu tempa chůze.

Tímto způsobem si formujete vnitřní stranu stehen, hýždě, břicho, ale i ruce. Je to takový ideální trénink pro celé tělo. Zároveň pokud trpíte celulitidou, je velmi pravděpodobné, že se vám ji podaří výrazně eliminovat.

Pravidla aktivní procházky:
Začněte zlehka, postupně zvyšujte samotné trvání na vyšší úroveň.
7000 kroků denně při tepe 120 úderů za minutu představuje ideální rovnici
Pokud nemůžete kráčet denně, vyhraďte si čas minimálně 4krát týdně.
Vyhněte se chůzi 1 až 1,5 hodiny po jídle.
Sledujte si polohu, v níž kráčíte.
Tělo a ramena by měly být vždy a za každých okolností natažené a břicho vtažené.

Share this
Tags

Must-read

V partnerovi není potřeba hledat vše, postačí sedm hlavních vlastností

Hledáme v nich lásku, vášeň, porozumění, intimitu, podporu, ale i přátelství, spolupráci, společné hodnoty, jistoty, sex. Partnerské vztahy nabízejí vše ze zmíněného a zřejmě...

Rakovinu prsu jí zjistili po porodu: Najít v sobě sílu zabojovat a zvítězit stojí za to

"Ve věku, v jakém jsem onemocněla, jsem se vymykala tabulkám. Moje onkologických mi loni navrhla, abychom ozařováním utlumily činnost vaječníků, aby se onemocnění nevrátilo....

Onemocněla na rakovinu: Zvažovala jsem alternativní léčbu, přesvědčily mě až lékařky

"Na setkání s kamarádkami v restauraci se některé najednou rozplakaly. Bylo jim prý líto, co se mi stalo a jsou z toho nešťastné. Mně...
spot_img

Recent articles

More like this