Toto prověří vaši imunitu. Co vám chybí?

on

|

views

and

comments

Proč někoho složí každá pohroma, která se mihne kolem, zatímco na jiného mohou všichni kašlat a kýchat bez větších následků? Odpověď je jasná. Za vším hledej ženu. V tomto případě imunitu. No jak to již se ženami chodí, nic není tak jasné, jak se na první či druhý pohled zdá. Zejména pokud je ve vzduchu nejen miliarda virů, ale i další žena – podzim.

STOP! Už ani krok
Imunita je schopnost vašeho organismu odolat útokům virů, bakterií a toxinů. Obranyschopnost probíhá nepřetržitě na mnoha frontách, aniž byste si to uvědomovali. Začíná se na kůži. Tento rozlohou největší orgán lidského těla tvoří první linii imunity, přičemž absolutní většinu útoků zneškodní spolu se sliznicí dýchacích cest jen tím, že viry, bakterie a toxiny nepustí dále do těla. Pokud jste právě kýchl či zakašľali, to se vaše tělo jasně bránilo a snažilo se vyhostit nechtěných návštěvníků (alergeny, cizorodé částice apod.).

Vitamínů není nikdy dost
Neméně důležitou druhou linií imunity je trávení. Střeva bohatě osídlené přátelskými bakteriemi buď přímo zneškodní choroboplodné zárodky nebo vydatně pomohou organismu při léčbě. Samozřejmě, pokud na to mají dostatek prostředků – vitamínů, minerálů a stopových prvků. Jejich příjem ze stravy je nenahraditelný, ale ne vždy dostatečný. Navíc nároky organismu v těžkém období či ve stresu se rapidně zvyšují. Vitamín D se vyplatí doplňovat cíleně zejména v méně slunečných měsících. Spolu s Megadéčkom 2000 IU od společnosti Walmark imunita oceníte i Vitamín A, Megacéčko 600 mg, Zinek 25 mg a Selen 100 mikrogramů. Walmark je držitelem GMP certifikátu a zárukou vynikající kvality.

Superšíriteľný virus
Kromě běžné chřipky, jejíž výskyt už nyní prudce stoupá, a krutých školkařských soplíkov na nás tento podzim číhá i extrémně nakažlivý koronavirus s označením delta. Čím tak velmi překvapil světových odborníků na virovou evoluci? Vědecký tým z Oxfordské univerzity poukázal na to, že zatímco původním čínským variantou koronavirus z Wu-chan, jeden člověk nakazil dvou dalších. Infekčnejší britský varianta zajistil, že jeden nakažený infikoval dalších čtyřech až pěti lidí, indickým delta variantou nakazí jeden infikovaný až neuvěřitelných pět až osm dalších! A překvapivě rychle, doslova jedním jediným dechem. Vědci hovoří o superšíriteľnom viru, který začal již v srpnu nemilosrdně rozmáhat i na Slovensku. To, jak se s tím lidské tělo vyrovná, závisí zase a jen od imunity. Čím více dobrého jí dáte, tím lépe uděláte.

Takové lehké? dělejte TOTO
Baví vás běh? Běhejte! Pomalu nebo rychle, dlouho nebo často – každý cílený pohyb posiluje obranyschopnost. Skákejte, jezděte na kole, zvedejte činky … Hlavně dělejte to, co vás baví vždy, když můžete. Čtěte, vařte, sbírejte bylinky. Dopřejte si relax, odpočívejte a nepodceňujte kvalitní spánek. Bez něj se tělo nezregeneruje. Travte co nejvíce času na čerstvém vzduchu a dýchejte zhluboka zejména po dešti či v mlze. Máte stres v práci? Vyzkoušejte bubnování. S každým úderem paliček z vás opadne kus napětí. Nebo ty nervy ze sebe vyboxujte, abyste si je nemuseli nechtěně vybíjet na blízké. Vždyť chcete být zdravý s nimi i pro ně. A myslete na vitamíny a minerály na podporu imunity. Nejlepší od renomovaného výrobce a vítěze Best Buy Award v kategorii imunita, tedy od společnosti Walmark.

Share this
Tags

Must-read

Jaké příjmy jsou potřeba pro získání úvěru

Vaše příjmy by měly stačit na pokrytí vašich základních potřeb a všech závazků. Náklady na živobytí banka kalkuluje normativně. Nelze tudíž argumentovat tím, že...

Jak funguje odklad splátek?

Máte potíže se splácením půjčených peněz v určeném termínu? V aktuální ekonomicky nestabilní době se ve finančně vypjaté situaci ocitá i spousta dříve dobře zajištěných domácností....

Kdy při autonehodě není třeba volat policii?

Autonehoda může překvapit každého z nás. Můžeme ji způsobit nebo být poškozenou osobou, jednoduše neznáme dne ani minuty. Ať už jsme ale na jedné nebo...
spot_img

Recent articles

More like this