Třikrát jsem vyhořela a srazilo mě auto. Až rakovina prsu mě v životě posunula

on

|

views

and

comments

„Dnes mám pocit, že mé rakovině předcházely právě vyhoření, ale nejen z práce, ale i ze života jako takového. Během léčby mi vzali část prsu, ale já jsem i tak nepotřebovala rekonstrukci hrudníku, spíše rekonstrukci duše.“

O pozitivních případech v souvislosti s rakovinou se píše málo. Má takovou pověst, že když vám ji jednou diagnostikují, stoprocentně to znamená smrt.

I já jsem to tak měla v hlavě nastavené – najdu si bulku a určitě umřu. Ale vůbec to není tak jednoznačné. Jsem toho příkladem.

Pracuji jako učitelka a v září 2017 jsem byla v Londýně na praxi se svými studenty a studentkami z obchodní akademie.

Marianna Mojžišová (49)

V roce 2017 jí diagnostikovali nádor na prsu. Absolvovala operaci i radioterapii, v současnosti je na hormonální léčbě. Pracuje jako učitelka na zdravotnické škole. Žije v Bratislavě.
Jelikož mě kdysi pozitivně ovlivnily všechny možné kampaně o samovyšetřování prsů, zařadila jsem ho do své rutiny po sprše. A po jedné takové sprše jsem si právě v Londýně našla na prsu o tvrdší místo více.

Bylo zajímavé sledovat, jak mozek a psychika zařadí autopilota. Vyhodnotila jsem situaci: Nacházím se 1500 kilometrů od domu, nemohu s tím zatím nic dělat, o tři týdny i tak jdu na preventivní sono prsů a uvidí se.

Rozhodla jsem se užít si Londýn. Udělala jsem dobře, protože pak se všechno změnilo.

Aha, co to tu máte? Ó ano, bulku, paní doktorka. Téměř bych zapomněla.

znamení osudu

Nejhorší bylo čekání na první výsledky, které měly potvrdit, jestli jsem nemocná, nebo ne. Dokonce jsem byla i u jednoho léčitele s kyvadlem, který řekl, že to bude v pořádku.

I okolí vám mluví – nemáš se čeho bát, určitě to bude negativní a vy v to také doufáte, ale na druhé straně vám někde uvnitř křičí – ježišikriste, já zemřu.

Share this
Tags

Must-read

Kdy při autonehodě není třeba volat policii?

Autonehoda může překvapit každého z nás. Můžeme ji způsobit nebo být poškozenou osobou, jednoduše neznáme dne ani minuty. Ať už jsme ale na jedné nebo...

Bohatý zvuk / Luxusní design

Nová bezdrátová sluchátka EAH-AZ40 od značky Technics splní vše, co si posluchač může přát. Legendární japonská zvuková kvalita zajistí komfortní a čistý zvuk nejen...

Kameny pro lepší psychickou pohodu

Velmi oblíbené ve špercích jsou minerální kameny nebo drahokamy. Ty mohou být nejen do daleka zářící okrasou, ale také působit pozitivně na psychiku a...
spot_img

Recent articles

More like this