Jak vybrat rozkládací pohovku? Všímejte si zejména těchto faktorů

on

|

views

and

comments

Rozkládací pohovka nemusí být jen provizorním místem na spaní pro návštěvy. Pokud máte menší byt, dokáže vám posloužit i jako plnohodnotná postel. Díky široké nabídce si dnes víte vybrat model, který dokonale splní všechny vaše požadavky. Samozřejmě za předpokladu, že předem pečlivě zvážíte jednotlivé možnosti a jejich parametry. Na co si dávat pozor?

Mechanismy rozkládacích pohovek
Skládací mechanismus je srdcem každé pohovky, která se dá přeměnit na postel. V dnešní době se vývojáři předbíhají v tom, kdo dokáže přinést praktičtější systém rozkládání. Velké popularitě se těší sedačky s výsuvným odkládacím prostorem, který slouží jako základna pro matraci. Jedním vysunutím tak vznikne široká postel připravena zajistit pohodlný spánek.

Druhým častým typem jsou sedačky, které umožňují sklopit opěradlo, čímž vznikne široká plocha na spánek. Trendovým řešením jsou i takzvané Click Clack pohovky. Ty mají speciální konstrukci, která ohýbá jeden velký matraci do podoby sedačky. Po rozložení se matrace vztáhne a vznikne tak postel. Jejich nevýhodou je velké namáhání matrace, a tedy potenciálně kratší životnost.

Který typ bude nejlepší pro vás?
Při výběru toho nejvhodnějšího mechanismu rozkládání myslete na rozměrové možnosti vašeho bydlení. Pokud máte sedačku hned u zdi, nejlepší volbou bude konstrukce s matrací, který se vysouvá zpod sedací části. Pokud je pohovka uprostřed místnosti a za ní je k dispozici dostatek prostoru, rozhodnout se můžete i pro verze se sklopným opěradlem.

Jednoduše, dbejte na to, aby vám rozkládání a skládání zabralo co nejméně námahy. Asi ani vám se nechce každý večer přesouvat polovinu nábytku, abyste si mohli rozložit svou postel.

Design podle vaší chuti
V případě moderních rozkládacích pohovek nemusíte dělat kompromisy mezi designem a praktičností. Nezáleží na tom, zda máte obývák zařízenou v moderním, industriálním, rustikálním nebo skandinávském stylu. Vybrat si můžete model, který dokonale zapasuje do vašeho bydlení. A to nejen po stránce designu, ale i barev či materiálů.

Moderním trendem jsou rozkládací sedačky s vyššími nohama a netradičními pastelovými barvami potahů – zelenou, modrou, hnědou či krémovou žlutou. Taková pohovka se nejenže postará o pohodlí při spánku či sledování televize, ale ještě k tomu pěkně oživí interiér.

Praktický tip: Pokud chcete, aby rozkládací pohovka splňovala všechny vaše přísná kritéria, vyzkoušejte ji vyhledat například přes portál Bian. Ten nabízí několik možností filtrování produktů podle barvy, materiálu, designového stylu a mnoha dalších parametrů. Svou vysněnou sedačku tak najdete rychle a za nejlepší cenu!

A co optimální rozměry?
Důraz klaďte také na lehací plochy. V ideálním případě by měla mít délku alespoň 2 metry a šířku 180 centimetrů. Na takové posteli se pohodlně vyspí dva dospělí lidé, aniž trpěli a tlačily se. Pokud máte menší obývák, možná budete muset přistoupit k jistým kompromisům. Pokud však plánujete na své pohovce spát pravidelně, pohodlí při spánku rozhodně neberte na lehkou váhu.

Materiálové možnosti
Zatímco v minulosti byly potahy rozkládacích sedaček zpravidla látkové, dnes už doba pokročila. Vaše moderní pohovka může být čalouněná například eko kůží. Dokonce, v některých případech i pravou kůží. Je už jen na vašem vlastním uvážení, kterému materiálu dáte přednost.

Tip na závěr: Všímejte si také materiál samotné konstrukce sedačky. Vyrobená by měla být z kvalitního dřeva nebo kovových slitin, které jsou zárukou dlouhé životnosti i při každodenním rozkládání.

Share this
Tags

Must-read

Jak funguje odklad splátek?

Máte potíže se splácením půjčených peněz v určeném termínu? V aktuální ekonomicky nestabilní době se ve finančně vypjaté situaci ocitá i spousta dříve dobře zajištěných domácností....

Kdy při autonehodě není třeba volat policii?

Autonehoda může překvapit každého z nás. Můžeme ji způsobit nebo být poškozenou osobou, jednoduše neznáme dne ani minuty. Ať už jsme ale na jedné nebo...

Bohatý zvuk / Luxusní design

Nová bezdrátová sluchátka EAH-AZ40 od značky Technics splní vše, co si posluchač může přát. Legendární japonská zvuková kvalita zajistí komfortní a čistý zvuk nejen...
spot_img

Recent articles

More like this