Kdy je správný čas na to si najmout advokáta?

on

|

views

and

comments

Prakticky nikdo si nedokáže představit situace (nebo si je představit nechce), kdyby musel zavolat advokáta. Jenže někdy je tento odborník zapotřebí. Člověk nerozumí všem a už vůbec není zběhlý v zákonech, které však v mnoha případech musíme brát v potaz. Z filmů a nejrůznějších kriminalistických seriálů usuzujeme, že takového profesionála budeme potřebovat jenom v případě, že spácháme trestný čin nebo že z nějakého trestného činu budeme obviněni. Ve skutečnosti právníka Vojtěcha Pospíšila můžeme volat častěji. Možná častěji, než jsme si mysleli.

Občanské, obchodní i trestní právo

Každý je specialistou na něco, a to je třeba mít na paměti i při výběru tohoto odborníka. V současné době existují specialisté na občanské, obchodní a trestní právo a i když asi každý někdy zabloudí do všech odvětví, jistý si je jen v nějaké z řek.

Jak ale bylo zmíněno, schopného profesionála budete potřebovat v mnoha situacích. A to nejen při spáchání trestného činu nebo při obvinění z něj. Hodit se bude i v okamžiku, kdy prodáváte nebo naopak nakupujete nemovitost.

Pořádek musí být

Je jinými slovy mnoho situací, kdy se můžete napálit. A se schopným profesionálem po boku se to stát nemusí. Nechte si od něj zpracovat třeba kupní smlouvu, ve které se většinou nachází mnoho, mnoho chyb, které mohou být později použity proti vám.

Kromě kupních smluv se na profesionála z oboru obraťte i v případě, že zřizujete společnost r učením omezeným. K tomuto kroku přistupuje celá spousta lidí, kteří už nechtějí být jen na volné noze nebo zaměstnanci v nějaké společnosti, ale chtějí pracovat na svých snech. Aby však ke vzniku s. r. o. mohlo dojít, musí být sepsána zakladatelská listina nebo smlouva společníků, a ta musí být opět sestavena podle aktuálního znění zákonů.

Pomoc při dlouhotrvajících sporech

Další situací, ve které může pomoct, jsou dlouhotrvající spory, které se často dopracují až k samotnému soudu. A soudy – to není nic pro amatéry, kteří zákonům nerozumí. Pokud se chtějí vyhrát, musí být po ruce skutečný profík.

Share this
Tags

Must-read

Kdy při autonehodě není třeba volat policii?

Autonehoda může překvapit každého z nás. Můžeme ji způsobit nebo být poškozenou osobou, jednoduše neznáme dne ani minuty. Ať už jsme ale na jedné nebo...

Bohatý zvuk / Luxusní design

Nová bezdrátová sluchátka EAH-AZ40 od značky Technics splní vše, co si posluchač může přát. Legendární japonská zvuková kvalita zajistí komfortní a čistý zvuk nejen...

Kameny pro lepší psychickou pohodu

Velmi oblíbené ve špercích jsou minerální kameny nebo drahokamy. Ty mohou být nejen do daleka zářící okrasou, ale také působit pozitivně na psychiku a...
spot_img

Recent articles

More like this