Pokud si bohém, toto je bydlení pro tebe

on

|

views

and

comments

V těle každého bohéma teče nespoutaná krev, vyznávající vnitřní svobodu, ať už je single nebo zadaný.

Jeho kreativní duše nechává za sebou stopy, které pochopí jen člověk jeho srdci blízký. Vyznává BOHO styl, který můžeme vidět nejen ve stylu oblékání, ale i bydlení. Patříte mezi ně? Pokud ne, nevadí, i tak si můžete zařídit bydlení v tomto svobodném stylu.

Bohémský styl se vyznačuje volností a střídá se v něm několik prvků, ať už folku, hippies, orientu až po retro. Míchají se v něm různé materiály, vzory i odstíny a ve finále odráží duši svého majitele. I když je základním heslem tohoto stylu kombinovat, má svá vlastní pravidla. Inspirujte se a uvidíte, že BOHO víte přinést nejen do svého interiéru, ale i exteriéru.

přírodní materiály
Útulnost je základním předpokladem spokojeného bydlení. Samozřejmě, každý si pod tímto pojmem představuje to své pohodlí. BOHO styl je odrazem návratu k přírodě. Najdete v něm prvky dřeva v podobě stolku, různých skříněk, poliček nebo rámů obrazů.

Proutěné kousky bezpodmínečně k BOHO patří a víte je využít, ať už jako samotný nábytek nebo originální doplňky. Příjemný materiál potěší každého ai zde má své místo. Vzbudit se v lněných nebo hedvábných textiliích je k nezaplacení.

Barvy a vzory
V tomto směru je to primárně o vašich preferencích. Pokud se však na to podíváme komplexnější, tak jsou vèetnì všechny jemné naturální tóny, ale i sytější odstíny hnědé, oranžové, červené či zelené. Znaky přírody jsou ponechány iv tomto směru – takže aztécké vzory, listy, případně nepravidelné geometrické tvary.

Hlavně nechte kreativitě prostor, kombinujte a výsledkem bude vaše usmívající tvář. V obou prvcích víte vyhrát na textiliích ložního prádla, polštářů, závěsů nebo na kobercích, či například i obrazech.

Na detailech záleží
A to v každé části vašeho příbytku. V kuchyni vás potěší jutové podložky pod talíře, dřevěný žebřík jako držák na zrcadlo či barevné prostírání z keramiky. Ze stejného materiálu vám nesmějí na stolech či komodách, v obývacím pokoji nebo ložnici, chybět vázy.

Můžete je zkrášlit sušenými stébly vysoké trávy, které najdete i na louce za domem. Pokud však takové možnosti nemáte, nezoufejte. V současnosti jich víte koupit iv obchodě. Pokud máte rádi originalitu zpestřete svůj interiér závěsnými košíky na květiny, které si umíte vyrobit i sami.

Ráj na vlastní terase
Bohémský styl víte přenést i do exteriéru vašeho domova, nezáleží na tom, zda bydlíte v domě nebo bytě. Zásadní je pohodlné sezení, které je ideální vytvořit formou palet nebo nábytku z umělého ratanu případně dřeva.

Nezapomeňte ho zútulnit jednoduchými podsedák, polštáři na opírání nebo poduškami na sezení i různými typy přikrývek a dek, které se vám během chladnějších večerů určitě sejdou. Atmosféru vám zpříjemní různé vázy, originální obaly na květináče, světelné řetězy nebo orientální svícny na zem.

Share this
Tags

Must-read

V partnerovi není potřeba hledat vše, postačí sedm hlavních vlastností

Hledáme v nich lásku, vášeň, porozumění, intimitu, podporu, ale i přátelství, spolupráci, společné hodnoty, jistoty, sex. Partnerské vztahy nabízejí vše ze zmíněného a zřejmě...

Rakovinu prsu jí zjistili po porodu: Najít v sobě sílu zabojovat a zvítězit stojí za to

"Ve věku, v jakém jsem onemocněla, jsem se vymykala tabulkám. Moje onkologických mi loni navrhla, abychom ozařováním utlumily činnost vaječníků, aby se onemocnění nevrátilo....

Onemocněla na rakovinu: Zvažovala jsem alternativní léčbu, přesvědčily mě až lékařky

"Na setkání s kamarádkami v restauraci se některé najednou rozplakaly. Bylo jim prý líto, co se mi stalo a jsou z toho nešťastné. Mně...
spot_img

Recent articles

More like this