Zlaté mléko na chladné rána: Nejenže vás probudí, ale i ochrání před záněty

on

|

views

and

comments

Zlaté mléko, i tak se říká turmerická latté. Kurkuma se těší jako koření velké oblibě. Její spojení s mlékem a dalšími přísadami má množství zdravotních benefitů, které vás přesvědčí, proč si je dopřát zejména v chladnější rána, které již u nás úřadují.

Kurkuma je superliečivá díky kurkuminu
Turmerická latté, které získáte spojením především dvou základních přísad, kurkumy a mléka, se těší velké oblibě. Kurkuma získává své léčivé super vlastnosti ze sloučeniny kurkumin. Ta má silně antioxidační vlastnosti, které mohou být prospěšné pro naše trávení, detoxikaci organismu i na úlevu proti bolesti. Jak informuje portál healthline.com, v roce 2014 dokonce jedna studie rozšířila pole jeho působnosti i na boj proti depresi. Kurkumin je také protizánětlivý, má potenciál snížit riziko srdečních chorob a zmírňuje prý i symptomy Alzheimerovy choroby.

Kurkumin nejlépe rozpustný v mléce
Jak informuje portál dále, protože je kurkumin v kurkumě rozpustný v tucích, je ideální přísadou právě do mléka. Ať už použijte rostlinné jako ovesné, mandlové, kokosové a jiné nebo i klasické plnotučné kravské, nic nezkazíte. Záleží jen na vaší chuti.

Mohlo by vás zajímat: Zázračný nápoj jako vitamínová bomba: Obsahuje málo tuku a dvojnásobný protein, takže zhubnete rychleji

Takto z nápoje vytěžíte maximum
Pokud do kurkumového latté přidáte i pepř, které obsahuje zase bioaktivní látku piperin, vytěžíte maximum. Právě piperin totiž zvyšuje absorpci kurkuminu v těle až tisícinásobně.

Jak si připravíte lahodné turmerická latté nebo zlaté mléko doma?
potřebujete:

2 šálky mléka dle vlastního výběru (plnotučné kravské, kokosové, mandlové a jiné podle chuti)
1 a 1/2 čajové lžičky mleté ​​kurkumového koření nebo extraktu z kurkuminu
1/2 lžičky skořice nebo pro ty, kteří nemají rádi skořici, špetka mletého muškátového oříšku
1 kousek čerstvého loupaného zázvoru
1 lžíce medu nebo javorového sirupu
špetka pepře

Příprava:

Zahřejte všechny ingredience v malém hrnci, dokud nezačnou vřít. Dobře promíchejte, aby se koření rozpustilo a rozdělte do dvou hrnků. Takto připravené turmerická latté je tím pravým nápojem na chladné rána, které již aktuální úřadují. Nejenže vás probudí, ale i zahřeje.

Tipy pro vás:

Většina studií radí použít místo kurkumového koření, přímo extrakt z kurkuminu, který obsahuje 95 procent kurkuminoidy. Jen pro srovnání, kurkumový koření obsahuje pouze 3% kurkuminoidy.

Pozor i na levnější kurkumu, která může obsahovat i pšeničný škrob. Takže buďte opatrní, pokud máte alergii na lepek, nebo nemocný žlučník či žlučové kameny. V takovém případě byste se měli turmerická latté vyhýbat.

Share this
Tags

Must-read

V partnerovi není potřeba hledat vše, postačí sedm hlavních vlastností

Hledáme v nich lásku, vášeň, porozumění, intimitu, podporu, ale i přátelství, spolupráci, společné hodnoty, jistoty, sex. Partnerské vztahy nabízejí vše ze zmíněného a zřejmě...

Rakovinu prsu jí zjistili po porodu: Najít v sobě sílu zabojovat a zvítězit stojí za to

"Ve věku, v jakém jsem onemocněla, jsem se vymykala tabulkám. Moje onkologických mi loni navrhla, abychom ozařováním utlumily činnost vaječníků, aby se onemocnění nevrátilo....

Onemocněla na rakovinu: Zvažovala jsem alternativní léčbu, přesvědčily mě až lékařky

"Na setkání s kamarádkami v restauraci se některé najednou rozplakaly. Bylo jim prý líto, co se mi stalo a jsou z toho nešťastné. Mně...
spot_img

Recent articles

More like this