Zlaté mléko na chladné rána: Nejenže vás probudí, ale i ochrání před záněty

on

|

views

and

comments

Zlaté mléko, i tak se říká turmerická latté. Kurkuma se těší jako koření velké oblibě. Její spojení s mlékem a dalšími přísadami má množství zdravotních benefitů, které vás přesvědčí, proč si je dopřát zejména v chladnější rána, které již u nás úřadují.

Kurkuma je superliečivá díky kurkuminu
Turmerická latté, které získáte spojením především dvou základních přísad, kurkumy a mléka, se těší velké oblibě. Kurkuma získává své léčivé super vlastnosti ze sloučeniny kurkumin. Ta má silně antioxidační vlastnosti, které mohou být prospěšné pro naše trávení, detoxikaci organismu i na úlevu proti bolesti. Jak informuje portál healthline.com, v roce 2014 dokonce jedna studie rozšířila pole jeho působnosti i na boj proti depresi. Kurkumin je také protizánětlivý, má potenciál snížit riziko srdečních chorob a zmírňuje prý i symptomy Alzheimerovy choroby.

Kurkumin nejlépe rozpustný v mléce
Jak informuje portál dále, protože je kurkumin v kurkumě rozpustný v tucích, je ideální přísadou právě do mléka. Ať už použijte rostlinné jako ovesné, mandlové, kokosové a jiné nebo i klasické plnotučné kravské, nic nezkazíte. Záleží jen na vaší chuti.

Mohlo by vás zajímat: Zázračný nápoj jako vitamínová bomba: Obsahuje málo tuku a dvojnásobný protein, takže zhubnete rychleji

Takto z nápoje vytěžíte maximum
Pokud do kurkumového latté přidáte i pepř, které obsahuje zase bioaktivní látku piperin, vytěžíte maximum. Právě piperin totiž zvyšuje absorpci kurkuminu v těle až tisícinásobně.

Jak si připravíte lahodné turmerická latté nebo zlaté mléko doma?
potřebujete:

2 šálky mléka dle vlastního výběru (plnotučné kravské, kokosové, mandlové a jiné podle chuti)
1 a 1/2 čajové lžičky mleté ​​kurkumového koření nebo extraktu z kurkuminu
1/2 lžičky skořice nebo pro ty, kteří nemají rádi skořici, špetka mletého muškátového oříšku
1 kousek čerstvého loupaného zázvoru
1 lžíce medu nebo javorového sirupu
špetka pepře

Příprava:

Zahřejte všechny ingredience v malém hrnci, dokud nezačnou vřít. Dobře promíchejte, aby se koření rozpustilo a rozdělte do dvou hrnků. Takto připravené turmerická latté je tím pravým nápojem na chladné rána, které již aktuální úřadují. Nejenže vás probudí, ale i zahřeje.

Tipy pro vás:

Většina studií radí použít místo kurkumového koření, přímo extrakt z kurkuminu, který obsahuje 95 procent kurkuminoidy. Jen pro srovnání, kurkumový koření obsahuje pouze 3% kurkuminoidy.

Pozor i na levnější kurkumu, která může obsahovat i pšeničný škrob. Takže buďte opatrní, pokud máte alergii na lepek, nebo nemocný žlučník či žlučové kameny. V takovém případě byste se měli turmerická latté vyhýbat.

Share this
Tags

Must-read

Kdy při autonehodě není třeba volat policii?

Autonehoda může překvapit každého z nás. Můžeme ji způsobit nebo být poškozenou osobou, jednoduše neznáme dne ani minuty. Ať už jsme ale na jedné nebo...

Bohatý zvuk / Luxusní design

Nová bezdrátová sluchátka EAH-AZ40 od značky Technics splní vše, co si posluchač může přát. Legendární japonská zvuková kvalita zajistí komfortní a čistý zvuk nejen...

Kameny pro lepší psychickou pohodu

Velmi oblíbené ve špercích jsou minerální kameny nebo drahokamy. Ty mohou být nejen do daleka zářící okrasou, ale také působit pozitivně na psychiku a...
spot_img

Recent articles

More like this